munich-2516500_1920

Pytania i odpowiedzi

Zajmujemy się tworzeniem na nowo już istniejących marek, brandingiem, identyfikacją wizualną. Projektujemy logotypy, kreujemy wizerunek firm. Specjalizujemy się w projektowaniu graficznym opakowań FMCG. Posiadamy bogate doświadczenie we współpracy z dużymi korporacjami i mniejszymi klientami.

Czy mogę się zgłosić z małym projektem za niższą stawkę?

Jesteśmy otwarci na każdą potencjalnie stałą współpracę, niezależnie od wielkości firmy. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i z pełną odpowiedzialnością bez względu na rozmiar projektu.

W jaki sposób współpracujemy?

Po zapoznaniu się z klientem i podjęciu wspólnej decyzji o współpracy, podpisujemy umowę na określony zakres prac. Zawsze pobieramy zaliczkę w kwocie 40%. Jest to podyktowane rodzajem wykonanych prac oraz narzędzi potrzebnych do wykonania zadania.

Co się stanie jeśli nie będę zadowolony/a z wykonanych prac?

W trakcie pracy konsultujemy się i jesteśmy dostępni dla klientów, co ogranicza możliwość błędu. Słuchamy rad i poleceń, dostosowujemy naszą wiedzę do doświadczenia klienta, by wspólnie wypracowany projekt satysfakcjonował obie strony.

Czy możecie zrobić analizę biznesową dla rynku zagranicznego?

Pracujemy nad analizą rynku tam, gdzie jest to wymagane. Największe doświadczenie posiadamy na rynku polskim oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jednak nasze możliwości sięgają o wiele dalej. Umiejętności analityczne, informacyjne oraz umiejętności językowe naszych specjalistów umożliwiają podjęcie się badania rynku w Polsce, Europie i na świecie.

Co to znaczy consulting biznesowy?

Być może Twój biznes nie rozwija się najlepiej, a Ty zastanawiasz się dlaczego? Nie masz obiektywnego poglądu na sytuację, ponieważ patrzysz “od środka” nie widzisz oczywistości. Przypuśćmy, że posiadasz zakład fryzjerski, który przynosi za małe zyski lub planujesz inwestycję w nieruchomość na Malcie. Niezależnie od biznesu twarda analiza rynkowa uwzględniająca ceny i sytuację gospodarczo-polityczną jest niezbędna. Potrafimy znaleźć najmniejsze błędy, minusy oraz zagrożenia dla Twojego biznesu. Znajdziemy je dla Ciebie, by wspólnie przemyśleć ich rozwiązanie.

Po co wydawać pieniądze na consulting i analizy?

Zakładając biznes, często idziemy na całość kierując się spontanicznością czy namową przyjaciół. Czy wiesz że, w ciągu 5 lat prowadzenia biznesu upada aż 90% firm? Dzieje się tak, ponieważ większość przedsiębiorców nie robi nawet analizy SWOT dla projektu. Nie decydują się na zrobienie biznesplanu twierdząc, że i tak nie wiadomo co będzie i to tylko założenia. Niestety, w biznesie trzeba planować i zakładać różne scenariusze. Właśnie dlatego należy mieć pod ręką analizę biznesową. Przygotowanie na kryzys czy niepowodzenie może uratować firmę przed zamknięciem lub bankructwem.

Social media, content i SEO - nie przynoszą klientów więc po co są mi potrzebne?

Żyjemy w czasach cyfryzacji i musimy się z tym faktem pogodzić. Prywatnie nie muszą Państwo prowadzić kont na social mediach, jednak zawodowo jest to konieczne. Dziś, jeśli firmy nie ma online, dla społeczeństwa nie ma jej wcale. Być może klienci nie przychodzą do Państwa firmy bezpośrednio z Facebooka, ale proszę wierzyć, sprawdzają firmę na kanałach online. Chcą się upewnić, czy firma istnieje, czy jest w dobrych kontaktach z ludźmi, swoimi klientami. Coraz częściej użytkownik patrzy, czy dana firma ma podobne założenia do niego pod kątem poglądów i wartości jakie prezentuje.

Mam firmę za granicą, czy możecie wystawić fakturę EU?

Tak. Jesteśmy zarejestrowanym podatnikiem VAT UE.

Czy możecie napisać teksty dla branży technicznej bez posiadania specjalistycznej wiedzy?

Tak. Posiadamy doświadczenie w pisaniu tekstów o bardzo zróżnicowanej tematyce, zaczynając od nieruchomości, przez produkcję cukierków, po farmy fotowoltaiczne. Specjaliści od content marketingu lubią czytać i potrafią znaleźć trafiające w sedno słowa, układając zdania tworzą nową rzeczywistość. Nie trzeba być specjalistą w danej branży by umieć o niej dobrze pisać, ale na pewno należy tę branżę bardzo dobrze poznać, zainteresować się nią, zrozumieć świat, do którego dany produkt ma trafiać.

Czy możecie prowadzić social media mojej firmy?

Tak. Posiadamy doświadczenie w pisaniu tekstów na strony o bardzo zróżnicowanej tematyce, zaczynając od nieruchomości, przez produkcję cukierków, po farmy fotowoltaiczne.

Czy możecie się spotkać poza Warszawą, przyjeżdżając do mojej firmy?

Cenimy sobie bezpośredni kontakt z klientem, szczególnie jeśli spotykamy się po raz pierwszy. Chętnie przyjedziemy do Państwa firmy, nawet jeśli jest na drugim krańcu Polski. Zawsze możemy się zobaczyć online przez Skype’a – wybór pozostawiamy klientowi.

Nie mam całej kwoty na realizację moich planów, czy możemy się rozliczać ratalnie?

Tak. Rozumiemy, że szczególnie na początku prowadzenia biznesu może być trudno o płynność finansową. Dlatego chętnie rozliczamy się z klientami etapowo. Zawsze jednak pobieramy zaliczkę na poczet przyszłych prac i podpisujemy umowę zawierającą określone założenia.