Jedną z głównych usług jakie oferuje firma KDMC jest kompleksowa budowa sklepów internetowych dopełniona dokładną analizą rynku. W ostatnim czasie mieliśmy okazję stworzyć wielojęzyczny projekt platformy sprzedażowej dla spółki Jazon. 

Sklepy z narzędziami powstały w wielu językach (m.in. francuskim i rosyjskim), ze względu na zasięg jaki oferuje nasz klient i można je znaleźć pod dwoma adresami: http://narzedzia.jazon.com.pl/ oraz http://obrabiarki.jazon.com.pl/. Obydwa sklepy powstały z wykorzystaniem CMS-Presta Shop z integracją Comarch ERP-XL. Dzięki zastosowaniu tych technik mogliśmy z łatwością dodać na stronę produkty, odpowiednio je pogrupować i usystematyzować filtrowanie. Dodatkowo mamy możliwość wyświetlenia braku danego towaru na stronie oraz określania minimalnych ilości danego produktu w zakupie. Ponadto możemy stale śledzić stany magazynowe i dostępność produktu, którym jesteśmy zainteresowani. 

Presta Shop daje możliwość wyboru sposobu płatności oraz dostawy produktów i zapewnia określenie wszystkich parametrów związanych z dostawą, takich jak zasięg dostaw czy ich ceny. Dodatkowym atutem jest możliwość wyświetlania sklepu na mapach Google i łatwe do nich nawigowanie. Zastosowane techniki zapewniają możliwość zapoznania się na stronie z przepisami prawa handlowego obowiązującego na terenie Europy oraz regulaminem wewnętrznym sklepu. Zawierają się w tym również takie informacje jak zwroty, wymiany czy reklamacje produktów. 

Ważnym aspektem z punktu widzenia klienta jest widoczność kwot podatku, jaki zapłaci za dany produkt. W przypadku zbudowanej przez nas strony istnieje możliwość wprowadzenia takiego rozwiązania. Kolejnym atutem budowy strony jest możliwość naliczania zniżek, kuponów rabatowych czy oferowania darmowej dostawy. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom strona sama wyróżnia i promuje wskazane produkty. 

Ważną funkcja jest przypominanie za pośrednictwem adresu e-mail o niedokończonych zakupach i możliwości ich kontynuacji zanim interesujący nas produkt zostanie wyprzedany. Na stronie można umieszczać bannery i grafiki związane zarówno z reklamą zewnętrzną, jak i autoreklamą na własnej platformie sprzedażowej. Strona jest w pełni zautomatyzowana, dzięki czemu administrator nie musi martwic się o wysyłanie do pojedynczego klienta wiadomości z informacja o statusie jego zakupu. System tworzy bazy adresowe i wysyła automatyczne wiadomości informacyjne. Dodatkowo istnieje możliwość otrzymywania newslettera z najświeższymi promocjami i nowymi partiami produktów. Ponadto oferujemy funkcje raportowania ruchu na stronie, ilości oraz rodzaju otwartych zakładek, czy raportowania dotyczącego wyboru sposobu dostawy. Oprócz podstawowych funkcji dotyczących wyszukiwania produktów, zostały wprowadzone możliwości realizacji płatności internetowych oraz integracja z przedstawicielami handlowymi i dostawcami produktów. Dodatkowym atutem projektu jest to, że szablony strony internetowej są projektem autorskim. 

Nasz projekt jest zbudowany przejrzyście i bardzo łatwy oraz intuicyjny w obsłudze. Wyraziste kolory w połączeniu z klasycznym designem tworzą platformę, z której można szybko skorzystać chcąc znaleźć interesujący nas produkt w krótkim czasie. W tworzonych przez nas projektach stawiamy na klasykę i funkcjonalność. Staramy się, aby produkty były łatwo dostępne i proste w odnalezieniu oraz zakupie. Nasze realizacje cechują się przejrzystością oraz oryginalnością wykonania przy całkowitym stosowaniu się do wytycznych naszych klientów.

Bardzo istotnym aspektem sklepu internetowego jest jego odpowiednie pozycjonowanie w Internecie. Pozwala ono na zajmowanie wyższych pozycji w wyszukiwaniu hasła kluczowego dla strony. Aby dobrze wypozycjonować swój sklep należy zacząć od analizy konkurencji oraz własnego projektu. Później wyszukujemy i uzupełniamy słowa kluczowe i optymalizujemy stronę. Jest to krok, który należy wykonać jeszcze przed rozpoczęciem działań marketingowych. Ważne jest również linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne, które musimy dostosować odpowiednio do strony. 

Projekt sklepu internetowego wykonany przez KDMC był szczegółowy i kompleksowy. Oprócz wykorzystania najważniejszych dla strony narzędzi, zajmujemy się również pozycjonowaniem oraz reklamą strony, prowadzimy jej optymalizację i staramy się, żeby osiągała jak najlepsze wyniki wyszukiwania. Strona wykonana przez nas jest przejrzysta i przyjazna użytkownikowi, do tego łatwa w obsłudze, dzięki czemu zachęca do robienia zakupów.

Obecnie sklep internetowy to jedna z najpopularniejszych form stosowanych w handlu. Ogromną zaletą jest posiadanie wszystkiego w jednym miejscu oraz zautomatyzowanie całego procesu kupna i sprzedaży. Nie musimy niczego samodzielnie notować, wszystko zapisuje się w raportach ze strony, ponadto sklep internetowy stale przypomina nam o wszystkim co powinniśmy dalej zrobić. Jest to również bardzo wygodne rozwiązanie dla kupujących, którzy robią zakupy nie wychodząc z domu i w każdej chwili mogą zwrócić lub wymienić zakupione produkty. Wygodne są również szybkie płatności internetowe, które wykonuje się w bardzo łatwy sposób.